marca 23, 2020

Halo. Historia komunikowania się. Recenzja książki.

Dziś mam dla Was świetną książkę na zabicie wolnego czasu, dla Was jak i dla Waszych dzieci. Mowa o Halo... Historia komunikowania się. To nowa książka od Naszej Księgarni.
To pięknie wydana pozycja dla młodych ludzi o przeróżnych sposobach komunikowania się. 


Na ponad dwustu stronach znajdziemy wszystkie współczesne jak i dawne metody komunikowania się. Zaczynamy od czasów kiedy to jeszcze nie było mowy. 
Książka ma 6 rozdziałów z czego każdy podzielony jest na kilka podrozdziałów. 
To ogromna skarbnica wiedzy na temat świata, języków, metod komunikowania się, także tych współczesnych. Przeczytamy m.in. o wieży Babel, wojnie kropek, a także poznamy kilka słów i liter w języku migowym. Przeczytamy o alfabecie morsa, gołębiach pocztowych, wielbłądach i wielu innych metodach które w jakiś sposób pozwalają nam się komunikować. 
To pięknie wydana książka która zaciekawi nie tylko dzieci.
Nie zdawałam sobie sprawy że od momentu powstania pierwszego pisma na ścianach jaskiń  do dzisiejszych metod komunikacji upłynęło tyle czasu i tyle sposobów aby ludzkość miała ze sobą kontakt. 
To niewiarygodne, wręcz magiczne jak świat się rozwija.Mowa kwiatów też w życiu jest bardzo ważna, dzięki tej wiedzy nie popełnimy gafy np. podczas wręczania nieodpowiednich kwiatów na nieodpowiednią okazję. Może okładka jest mało przyciągająca uwagę, jednak zapewniam Was, środek to petarda.
Ja daje 10na 10.
Polecam!

Tytuł; Halo. Historia komunikowania się. 
Autor; Liliana Fabisińska
Wydawnictwo; Nasza Księgarnia
Ilość stron; 208 stron
Oprawa; Twarda
Rok wydania; 2020
Ilustracje; Anita Graboś

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 RADOŚĆ KIPIĄCA UŚMIECHEM , Blogger